Tuesday Night - Beer, BBQ and Bikes, Part 2 Race Results

Session: 3
Race: Cat 4/5 Points
Place Rider Team Number
1 Nick Spittlemeister 153
2 Kelan Fenters Kenosha Velosport Cycling 24
3 Keegan Martin Kenosha Velosport Cycling Team 37
4 Uriah Pittman 31
5 Michael Becker Kenosha Velosport Cycling 10
6 Wayne Sletten xXx Racing 135
7 Barret Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 75
8 Rit Booth Hampshire Cycle Club 71
Race: Womens Open Points
Place Rider Team Number
1 Stella Bickham-Okoniewski Adapt Cycling 64
2 Olivia Davidson Kenosha Velosport Cycling 36
3 Celine Stichert Kenosha Velosport Cycling 14
4 Sloan Becker Kenosha Velosport Cycling 22
5 Monica Delgado Kenosha Velosport Cycling 49
Race: Juniors 15-18 Points
Place Rider Team Number
1 Logan Powers Team Wisconsin Team 199
2 Kelan Fenters Kenosha Velosport Cycling 24
3 Keegan Martin Kenosha Velosport Cycling Team 37
4 Clark Werwie 174
5 Bennet Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 57
6 Liam Chentnik 25
7 George Werwie 173
8 Violet Spittlemeister 152
9 William West Kenosha Velosport Cycling Team 29
Race: Pro 1/2/3 Points
Place Rider Team Number
1 Robert Springer 20
2 Hunter Bailey 93
3 Curran Beckler Brazen Dropouts Team 35
4 Alexander Hinman Adapt Cycling 8
Race: Juniors 9-14 Points
Place Rider Team Number
1 Trenton Kasianowicz Kenosha Velosport Cycling 83
2 Barret Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 75
3 Clark Werwie 174
4 Henry Werwie 175
5 Bennet Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 57
6 Liam Chentnik 25
7 Sloan Becker Kenosha Velosport Cycling 22
8 George Werwie 173
9 Violet Spittlemeister 152
10 Monica Delgado Kenosha Velosport Cycling 49
11 William West Kenosha Velosport Cycling Team 29
Session: 1
Race: Junior 9-12 Miss & Out
Place Rider Team Number
1 Trenton Kasianowicz Kenosha Velosport Cycling 83
2 Liam Chentnik 25
3 Bennet Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 57
4 Violet Spittlemeister 152
5 William West Kenosha Velosport Cycling Team 29
Race: Cat 4/5 Miss & Out
Place Rider Team Number
1 Kelan Fenters Kenosha Velosport Cycling 24
2 Keegan Martin Kenosha Velosport Cycling Team 37
3 Nick Spittlemeister 153
4 Barret Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 75
5 Michael Becker Kenosha Velosport Cycling 10
6 Wayne Sletten xXx Racing 135
7 Uriah Pittman 31
8 Rit Booth Hampshire Cycle Club 71
Race: Women Open Miss & Out
Place Rider Team Number
1 Olivia Davidson Kenosha Velosport Cycling 36
2 Stella Bickham-Okoniewski Adapt Cycling 64
3 Celine Stichert Kenosha Velosport Cycling 14
4 Sloan Becker Kenosha Velosport Cycling 22
5 Monica Delgado Kenosha Velosport Cycling 49
Race: Junior 13-14 Miss & Out
Place Rider Team Number
1 Clark Werwie 174
2 Barret Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 75
3 Trenton Kasianowicz Kenosha Velosport Cycling 83
4 George Werwie 173
5 Henry Werwie 175
6 Bennet Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 57
7 Sloan Becker Kenosha Velosport Cycling 22
8 Monica Delgado Kenosha Velosport Cycling 49
9 William West Kenosha Velosport Cycling Team 29
Race: Pro 1/2/3 Miss & Out
Place Rider Team Number
1 Robert Springer 20
2 Logan Powers Team Wisconsin Team 199
3 Alexander Hinman Adapt Cycling 8
4 Hunter Bailey 93
5 Curran Beckler Brazen Dropouts Team 35
Race: Juniors 15-18 Miss & Out
Place Rider Team Number
1 Logan Powers Team Wisconsin Team 199
2 Kelan Fenters Kenosha Velosport Cycling 24
3 Keegan Martin Kenosha Velosport Cycling Team 37
4 Barret Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 75
5 Bennet Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 57
Session: 2
Race: Women Open Scratch
Place Rider Team Number
1 Stella Bickham-Okoniewski Adapt Cycling 64
2 Olivia Davidson Kenosha Velosport Cycling 36
3 Celine Stichert Kenosha Velosport Cycling 14
4 Sloan Becker Kenosha Velosport Cycling 22
5 Monica Delgado Kenosha Velosport Cycling 49
Race: Juniors 15-18 Scratch
Place Rider Team Number
1 Logan Powers Team Wisconsin Team 199
2 Keegan Martin Kenosha Velosport Cycling Team 37
3 Kelan Fenters Kenosha Velosport Cycling 24
Race: Cat 4 Scratch
Place Rider Team Number
1 Kelan Fenters Kenosha Velosport Cycling 24
2 Keegan Martin Kenosha Velosport Cycling Team 37
3 Nick Spittlemeister 153
4 Uriah Pittman 31
5 Wayne Sletten xXx Racing 135
6 Michael Becker Kenosha Velosport Cycling 10
7 Rit Booth Hampshire Cycle Club 71
8 Barret Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 75
Race: Pro 1/2 Scratch
Place Rider Team Number
1 Robert Springer 20
2 Logan Powers Team Wisconsin Team 199
3 Curran Beckler Brazen Dropouts Team 35
4 Hunter Bailey 93
5 Alexander Hinman Adapt Cycling 8
Race: Juniors 9-14 Scratch
Place Rider Team Number
1 Trenton Kasianowicz Kenosha Velosport Cycling 83
2 Barret Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 75
3 Clark Werwie 174
4 Henry Werwie 175
5 Liam Chentnik 25
6 Bennet Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 57
7 George Werwie 173
8 Sloan Becker Kenosha Velosport Cycling 22
9 Violet Spittlemeister 152
10 Monica Delgado Kenosha Velosport Cycling 49
11 William West Kenosha Velosport Cycling Team 29