Tuesday Night - Mayor's Cup Race Results

Session: 1
Race: Juniors 9-12 Miss & Out
Place Rider Team Number
1 Oscar Garner George Garner Cyclery 140
2 Liam Chentnik Kenosha Velosport Cycling Team 25
3 Bennet Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 57
4 Brooklyn Becker Kenosha Velosport Cycling 11
5 Graham Linquist Kenosha Velosport Cycling 41
6 Violet Spittlemeister Kenosha Velosport Cycling Team 152
7 Hadler Van Male 110
8 Wyatt Frey 51
Race: Juniors 15-18 Miss & Out
Place Rider Team Number
1 Kelan Fenters Kenosha Velosport Cycling 24
2 Barret Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 75
3 Trenton Kasianowicz Kenosha Velosport Cycling 83
4 Sloan Becker Kenosha Velosport Cycling 22
5 Leni Shelton 76
6 Monica Delgado Kenosha Velosport Cycling 49
7 Savannah Smith Kenosha Velosport Cycling 84
8 Macy Ziegelbauer 121
Race: Women Open Miss & Out
Place Rider Team Number
1 Claire Kudlata Monarch Racing Team 80
2 Evie Alvarado Midwest Devo 293
3 Lucy Foss 7
4 Stella Bickham-Okoniewski Gelbbrucke - Spirit of Sport Team 64
5 Olivia Davidson Kenosha Velosport Cycling 36
6 Anna Pearlman The Pony Shop 177
7 Sloan Becker Kenosha Velosport Cycling 22
8 Savannah Smith Kenosha Velosport Cycling 84
9 Celine Stichert Kenosha Velosport Cycling Team 14
10 Violet Spittlemeister Kenosha Velosport Cycling Team 152
11 Monica Delgado Kenosha Velosport Cycling 49
Race: Cat 4 Miss & Out
Place Rider Team Number
1 Kelan Fenters Kenosha Velosport Cycling 24
2 Uriah Pittman Gelbbrucke - Spirit of Sport Team 31
3 Nick Spittlemeister Kenosha Velosport Cycling Team 153
4 Barret Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 75
5 Jason McDowell Gelbbrucke - Spirit of Sport Team 98
6 Trenton Kasianowicz Kenosha Velosport Cycling 83
7 Michael Becker Kenosha Velosport Cycling 10
8 Ben Van Male Kenosha Velosport Cycling 95
Race: Cat 3 Miss & Out
Place Rider Team Number
1 Jackson Clary Midwest Devo 108
2 Joaquin Medina garzon Hot Tubes Development Cycling Team Inc. Team 6
3 Hunter Bailey 93
4 Curran Beckler Brazen Dropouts 35
5 Elias Saigh Hollander Benelux Racing 100
6 Craig Billings Brazen Dropouts Team 4
Race: Cat 1/2 Miss & Out
Place Rider Team Number
1 Matt Gittings 292
2 Devin Hatch Team Wisconsin Cycling 5
3 William Zoughaib 294
4 Robert Springer Kenosha Velodrome Racing LTD Team 20
5 Ian Wright 111
6 Robert Gauss LAPT CC 69
7 Joseph Proszowski 13
8 Kaz Milas Kenosha Velosport Cycling 65
9 Carl Norris 606 Racing 34
Session: 2
Race: Mayor's Cup
Place Rider Team Number
1 Joaquin Medina garzon Hot Tubes Development Cycling Team Inc. Team 6
2 Matt Gittings 292
3 Devin Hatch Team Wisconsin Cycling 5
4 William Zoughaib 294
5 Jackson Clary Midwest Devo 108
6 Ian Wright 111
7 Carl Norris 606 Racing 34
8 Robert Springer Kenosha Velodrome Racing LTD Team 20
9 Kaz Milas Kenosha Velosport Cycling 65
10 Curran Beckler Brazen Dropouts 35
11 Hunter Bailey 93
DNF Claire Kudlata Monarch Racing Team 80
DNF Craig Billings Brazen Dropouts Team 4
DNF Lucy Foss 7
DNF Robert Gauss LAPT CC 69
DNF Alexander Riva Kenosha Velosport Cycling 99
DNF Elias Saigh Hollander Benelux Racing 100
DNF Joseph Proszowski 13
DNF Stella Bickham-Okoniewski Gelbbrucke - Spirit of Sport Team 64
Race: Juniors 9-12 Tempo
Place Rider Team Number
1 Oscar Garner George Garner Cyclery 140
2 Liam Chentnik Kenosha Velosport Cycling Team 25
3 Bennet Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 57
4 Violet Spittlemeister Kenosha Velosport Cycling Team 152
5 Brooklyn Becker Kenosha Velosport Cycling 11
6 Graham Linquist Kenosha Velosport Cycling 41
7 Wyatt Frey 51
8 Hadler Van Male 110
Race: Juniors 15-18 Tempo
Place Rider Team Number
1 Kelan Fenters Kenosha Velosport Cycling 24
2 Barret Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 75
3 Trenton Kasianowicz Kenosha Velosport Cycling 83
4 Sloan Becker Kenosha Velosport Cycling 22
5 Monica Delgado Kenosha Velosport Cycling 49
6 Savannah Smith Kenosha Velosport Cycling 84
7 Leni Shelton 76
8 Macy Ziegelbauer 121
Race: Women's Open Tempo
Place Rider Team Number
1 Stella Bickham-Okoniewski Gelbbrucke - Spirit of Sport Team 64
2 Lucy Foss 7
3 Evie Alvarado Midwest Devo 293
4 Sloan Becker Kenosha Velosport Cycling 22
5 Celine Stichert Kenosha Velosport Cycling Team 14
6 Olivia Davidson Kenosha Velosport Cycling 36
7 Anna Pearlman The Pony Shop 177
8 Violet Spittlemeister Kenosha Velosport Cycling Team 152
9 Monica Delgado Kenosha Velosport Cycling 49
10 Savannah Smith Kenosha Velosport Cycling 84
Race: Cat 4 Tempo
Place Rider Team Number
1 Kelan Fenters Kenosha Velosport Cycling 24
2 Barret Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 75
3 Nick Spittlemeister Kenosha Velosport Cycling Team 153
4 Jason McDowell Gelbbrucke - Spirit of Sport Team 98
5 Ben Van Male Kenosha Velosport Cycling 95
6 Uriah Pittman Gelbbrucke - Spirit of Sport Team 31
7 Michael Becker Kenosha Velosport Cycling 10
Race: Masters 40+ Tempo
Place Rider Team Number
1 Robert Gauss LAPT CC 69
2 Robert Springer Kenosha Velodrome Racing LTD Team 20
DNF Carl Norris 606 Racing 34
Session: 3
Race: Juniors 9-12 Points
Place Rider Team Number
1 Oscar Garner George Garner Cyclery 140
2 Liam Chentnik Kenosha Velosport Cycling Team 25
3 Bennet Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 57
4 Wyatt Frey 51
5 Violet Spittlemeister Kenosha Velosport Cycling Team 152
6 Graham Linquist Kenosha Velosport Cycling 41
7 Brooklyn Becker Kenosha Velosport Cycling 11
8 Hadler Van Male 110
Race: Juniors 13-18 Points
Place Rider Team Number
1 Kelan Fenters Kenosha Velosport Cycling 24
2 Barret Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 75
3 Trenton Kasianowicz Kenosha Velosport Cycling 83
4 Sloan Becker Kenosha Velosport Cycling 22
5 Leni Shelton 76
6 Macy Ziegelbauer 121
Race: Cat 4/5 Points
Place Rider Team Number
1 Barret Clinkingbeard Kenosha Velosport Cycling 75
2 Kelan Fenters Kenosha Velosport Cycling 24
3 Ben Van Male Kenosha Velosport Cycling 95
4 Jason McDowell Gelbbrucke - Spirit of Sport Team 98
5 Uriah Pittman Gelbbrucke - Spirit of Sport Team 31
6 Oscar Garner George Garner Cyclery 140
7 Michael Becker Kenosha Velosport Cycling 10
Race: Women Open Points
Place Rider Team Number
1 Claire Kudlata Monarch Racing Team 80
2 Evie Alvarado Midwest Devo 293
3 Celine Stichert Kenosha Velosport Cycling Team 14
4 Stella Bickham-Okoniewski Gelbbrucke - Spirit of Sport Team 64
5 Olivia Davidson Kenosha Velosport Cycling 36
6 Violet Spittlemeister Kenosha Velosport Cycling Team 152